Merhaba Dünya

Yeniden merhaba arkadaşlar 🙂 . 2017 Eylül’de “Heh tamam bu sefer blogumu teknik olarak çok iyi ayarladım düzenli yazılar yazacağım” dedikten yaklaşık bir hafta sonra tüm gayretimle bir yazı yazdım. 3 ay sonra bütün gayretimi yeniden toplayarak sizin de görebileceğiniz gibi bir yazı daha yazmaya çalıştım.

https://osmandagdeviren.com.tr/blog/merhaba-dunya/
https://osmandagdeviren.com.tr/blog/sehrin-icinde-sakli-orman-inciralti-kent-ormani/

Bunların ardından sunucuyla ilgili akla gelebilecek neredeyse bütün sorunları yaşadım. Sırf Polonya’ya geldiğimden beri AWS’de 3-5 farklı VPS kurup sayısız kez web sunucusu kurulumu yaptım. Blog açısından bomboş geçen 2018 yılının ardından 2019 yılında hazır Polonya’ya da gelmişken artık bir şeyler yazacağımı umuyorum.

Polonya, Varşova, gezdiğim diğer şehirler ve genel olarak Avrupa hakkında zaman zaman yazılar yazmaya çalışacağım. Öncelikli olarak İngilizce yazmayı daha sonra vakit ayırabilirsem onları Türkçe’ye çevirmeyi düşünüyorum. Blogumu takip edin, tabi Türkiye’de böyle bir kültür gerçekten varsa :-/

Bu arada, Twitch kanalımda arkadaşımla oyun ve Polonya’dan IRL yayınları yapıyoruz. YouTube’a da yine hayatım ve Polonya hakkında videolar çekmeyi planlıyorum beni buralardan da takip edin 😀 .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *